3 Şubat 2015 Salı

Mardin'den Zafaran Çayı ve Tarçınlı Badem Şekeri

İşyerinden bir arkadaşım daha önce Mardin'de Kalkınma Ajansında çalışmış. Ordaki arkadaşlarından birine badem şekeri siparişi verebileceğini söylediğinde siparişlerimizin geleceği firmanın web sitesini inceledim ve Zafaran Çayı ile Special Badem şekeri diye satılan tarçınlı badem şekeri ilgimi çekti.
Firmanın linki;
http://www.davutselim.com.tr/special_badem_sekeri-uruncesitleri-43-2

Hemen sipariş verdim. Dün ürünler geldi.

Ben de akşam dizi izlerken çayı demleyip içtim (yanında badem şekeri ile tabi).

Çayı üzerinde tarif ettiği şekilde demleyecektim ki eşim o bize çok gelir sen onun yarısını yap dedi. (biz normalde çay sevmeyen/içmeyen bir çiftiz de)Yarım yemek kaşığı çay ile biz 2'şer fincan çay içtik daha da arttı.

Çayın hoş bir aroması var, ilk içtiğim fincan oldukça hoşuma gitti ancak 2. fincana geçtiğimde o aroma daha da yoğunlaştı. 3. fincanı içecek olsam muhtemelen içemezdim, ağırlaşmış olurdu çünkü tadı.

Ben normalde çay içen bir insan olmadığım için benim yorumlarım ne derece ciddiye alınır orası ayrı bir mevzu :) Zaten kendimi bu konuda bir otorite görmüyorum. Üniversite yıllarımda Kırgız bir arkadaştan öğrenip severek içtiğim sütlü çayın Türk insanının damak tadına uymadığını en az 10 kişiye denettikten sonra idrak etmiştim mesela. Hele de çay tiryakilerinin bir türlü ısınamadığı bir lezzet sütlü çay.

Badem şekeri oldukça başarılıydı, o konuda otorite sayabilirim kendimi :)
Rabbim bizzat Mardin'e gidip orada bu ve benzeri daha bir çok tadı tatmayı nasip eder umarım.

1 yorum:

 1. Matedin.com; badem şekeri, mardin badem şekeri çeşitleri müşteriye uygun fiyat ve kampanyalarla üyelerine yeni bir alışveriş deneyimi sunuyor. Matedin.Com, Türkiye'de başta Mardin ili olmak üzere tüm şehirlerin en kaliteli ürünlerini müşterisine en ucuza sunan güvenli bir e-ticaret sitesidir.

  Sizde kaliteyi ucuza almak için Matedin.Com dünyasına katılabilir, sizin için seçilmiş en kaliteli onlarca ürünü ucuza alabilir, avantaj dolu alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

  Keyifli alışverişler.

  http://www.matedin.com/badem-sekeri

  http://www.matedin.com

  YanıtlaSil